Apple Care+ için Süre Uzatıldı!

Yazar: | Şubat 1, 2017

Apple Care+, Apple markalı cihazların garanti ve onarım şartlarını genişleten destektir. Bu destekten kullanıcılar, sadece 60 gün içinde  faydalanabiliyorken, artık bu süre bir yıla çıkartıldı. Ciddi hasarlara karşı ekstra garanti hizmeti sunan Apple Care+’ın süresinin 60 gün olması hayli üzücüydü. Apple resmi açıklama yapmaya gerek duymadan bu süreyi bir yıla çıkardı.

Yeni Apple cihaz alındıktan eğer 60 gün içinde bu uygulamaya kaydolunduğunda Apple Care+ ve faydalarından yararlanabiliyordunuz. Ancak artık yeni cihazınızı aldıktan sonra ki bir sene içerisinde kaydolma imkanınız var. Yanlışlıkla camının kırılması ve fiziksel donanım hasarları gibi birçok sorunda garantinin kapsamını genişleten uygulama birçok Apple cihaz için geçerliği olacağa benziyor. Ayrıca kullanıcılar için bir müjde daha var. Eğer cihazınızı aldıktan sonra ki bir sene içerisinde herhangi bir hasar meydana gelmez ve alındığı gün ki halini korursa garanti kapsamı bu uygulama ile genişletilecek. Ücreti 129 Dolar ile 99 Dolar arasında değişen hizmet garanti süresini iki yıl artırmakla kalmıyor, iki kere hasar onarımı sağlıyor.

Ayrıca usb kablolar, program kulaklıklar ve kapasitesi düşmüş bataryalar için de onarım imkanı sağlıyor. Eğer yeni bir Apple telefon aldıysanız ve 60 günü doldurduysa bu programı satın almak istediğinizde hizmetten yararlanabiliyorsunuz. Bunun için telefonunuzun test edilmesi ve satın alınmış olduğunun belgelenmesi gerekiyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir