Aracınızın Park Yerini Google Haritalar İle Bulabilirsiniz

Yazar: | Nisan 25, 2017

Google Haritalar’a yeni bir özellik eklenmiş. Mevcut uygulamanızı güncelledikten sonra nereye giderseniz gidin, en karmaşık, yüzlerce araç bulunan otoparklarda dakikalarca aramadan aracınızın park yerini Google haritalar ile bulabilirsiniz. Bundan önce yapılan son güncellemede size uyan park alanlarını gösteren uygulama yeni sürümüyle daha aktif kullanılmaya başlanabilir.

Uygulamanın Özellikleri

Aracınızı nerede park ettiğinizi bulmanıza yardımcı olmasının yanı sıra zaman sınırı ile park ücreti verdiğiniz bir otoparkta iseniz uygulamanın özellikleri arasındaki zamanlayıcıyı devreye sokarak park süresini aşmadan ve gereğinden fazla para ödemeden aracınızı zamanında alabilirsiniz. Hem Android hem de iOS için uyumlu tasarlanan güncellemeyle telefonunuz aracınızı park ettiğiniz yeri kaydediyor.

Nasıl Kullanabilirim?

Android için; aracı park ettikten sonra ekranda görünen mavi noktaya dokunup “Buraya Park Edildi” seçeneğini seçerek park yeri kaydedilebilir. Bunu yaparken park yerindeki aracınızın fotoğrafını da pinlerseniz herhangi talihsiz bir durum için kanıt olarak kullanabilirsiniz.
İOS için; telefonun araca USB veya Bluetooth ile bağlı olması yeterli, otomatik şekilde hallediliyor.
İki türlü de park ücreti için kolayca sayaç belirlemeniz de mümkün.

One thought on “Aracınızın Park Yerini Google Haritalar İle Bulabilirsiniz

  1. Ulaş İbrahim

    Bu tarz geliştirmeler güzel olmakla birlikte esas konuya odaklanıp daha güçlü daha iyi güzergahlar verseler daha iyi olacak.

    Reply

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir