Artık Tarayıcıdan Tomb Raider Oynayabileceğiz

Yazar: | Nisan 26, 2017

Zamanında bir çok kişi tarafından çok sevilen, şimdilerde ise nostalji sayılabilecek olan oyun Tomb Rider artık tarayıcı üzerinden oynanabilecek. Oyunun ilk iki bölümü özleyenler için internetten bulunabilecek.

Herkesin Sevdiği Kahraman Tomb Rider

Tomb Rider oyunu çok sevilmesine rağmen online oynama gibi bir durum sö konusu olmadığı için bir çok kişi bu durumdan hoşnut değildi. Birkaç bağımsız yapımcının bir araya gelmesiyle Tomb Rider’ı online olarak kazandırma planları yapıldı. Yapımcılar oyunun içeriğini değiştirmenin ve yepyeni bir sürümünü ortaya sunmanın planlarını yapıyorlar.

OpenTomp Ekibi

Ekip ilk bölümün oyununu internet tarayıcılarıyla paylaştı bile. OpenTomb ekibi oyunun orijinal hali için Eidos ile iletişime geçemediğinden asıl kaynağa ulaşamayıp yeni sürüm üretmek zorunda kaldılar. Şu ana kadarki çalışmalar ile oyuncular birinci, ikinci ve üçüncü kişi arasında dönüşüm yapabiliyorlar.

Ekip projeye destek olup bir şeyler üretmek isteyen yapımcılar için Github sayfası kurup orijinal kodlara ulaşamadıklarından yeni fikirlere açık olduklarını, oyun platformları için bu projenin oyunları port edebileceğini belirtti.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir