Çanakkale Geçilmez!

Yazar: | Mart 22, 2017

18 Mart 1915, tarihin bir zafere şahit olduğu gün. Büyük bir destanın yazıldığı Çanakkale Zaferi’nin 102. yıl dönümü. Aslında 1.Dünya Savaşı sırasında açılan bir cephe olmasına rağmen hem kazanan taraf hem kaybeden taraf büyük kayıplar verdi.

Metre kareye altı bin merminin düştüğü ve altı milyonda bir ihtimali olan mermilerin havada çarpıştığı tüm savaşın seyrini değiştiren zafer. Yazılan destanlar, şiirler, türküler ve fotoğraflar bir yana Çanakkale Savaşı herkesin kalbinde kocaman bir yere sahip. Bu yüzden asırlar geçse de büyük Türk Milleti bu destanı hiçbir zaman unutmayacak.

Ve Atatürk… Bir ulusun önderi ve kurtarıcısı… Her ne kadar son zamanlarda Atatürk’e karşı bir propaganda izlense de, siyasilerin ve bazı grupların bilmedikleri çok şey var. Atatürk bu milletin tarih sahnesinde yazdığı destanların baş kahramanıdır. Son nefesinde olan bir devletin milletini kurtaran Ulu Önderdir.  Çanakkale Savaşı’nda ve Kurtuluş Savaşı’nda Türk Milletinin uyanışına vesile olmaktadır. Çanakkale Zaferi’nin 102. yıl dönümü ile ilgili olarak TSK, arşivlerinden fotoğraf ve video paylaştı. Ancak paylaşılan görselleri incelediğinizde göreceksiniz ki hiçbirinde Atatürk’e yer verilmemiş.

Atatürk’ün bulunduğu bir fotoğraf karesi bile yok. Atatürk’ün ebediyen yaşayan ruhundan o kadar çok korkuyorlar ki fotoğrafları bile onları büyük bir korkuya düşürüyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir