Ceviz Yaprağının Faydaları

Yazar: | Mart 27, 2017

Ceviz ağacının yaprakları sağlık ve kişisel bakım alanlarında oldukça faydalı olmaktadır. Bağırsak kurtlarını düşürmeye, insanlara enerji vermeye, selülit problemlerini gidermeye kadar birçok farklı şekilde kullanımı bulunmaktadır. Ceviz yapraklarını, çayınıza, duş alırken suyunuza ve şampuanınıza ekleyerek kullanabilirsiniz.

Ceviz Yaprağının En Önemli Faydaları

En temek faydası insan vücudunda meydana gelen toksinlerin atılmasını sağlar ve özellikle bağırsaklarda oluşan kurtların tedavisinde de kullanılır. E ve C vitamini eksikliklerini giderir. İnşan vücudunun ihtiyacı olan karoten ve tanen ihtiyacını da karşılamaktadır. Ayrıca bazı kanser çeşitlerinin tedavisinde alternatif tıp olarak bu yapraklar kullanır. Yaraların iyileşmesinde de ceviz yaprağı ile macun ve merhemler yapılarak kullanılır.

Ceviz Yaprağının Saça ve Cilde Faydaları

Ceviz yaprağı saç rengini koyulaştırmaya yardımcı olduğu için kimyasal boyalar kullanmak istemeyenler, saç renklerini bu yapraklarla koyulaştırabilirler. Saç diplerinin güçlenmesini sağlayarak saçlara canlılık, parlaklık verir ve kırılmaları önler. Ceviz yapraklarını kaynatıp şampuanınızın içerisine bir miktar ilave ederek kullanabilirsiniz.

Cilde botoks etkisi veren yapraklar, cildin daha gergin ve parlak görünmesini sağlar. Ceviz yapraklarını kaynatıp suyu ile yüz yıkanarak kırışıkların önlenmesi sağlanır. Bu yaprakların suyu ile haftada 1-2 kez duş alınarak, vücudumuzda oluşan çatlaklarda gözle görülür bir iyileşme gerçekleşir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir