Döviz Yatırımı Yaparak Para Kazanma

Yazar: | Mayıs 12, 2017

Döviz fiyatlarının anlık olarak değişmesi, yatırımcıları döviz yatırımı yapmaya teşvik eden en önemli etkendir. Ancak bu anlık değişikler her zaman iyi yönde olup kazandırmaz bazen büyük zararlara neden olabildiği için riskli bir yatırımdır. Bu riskin temel sebebi ise döviz piyasalarının güncel ekonomik, siyasi ve politik olaylar da dahil her olaydan etkilenmesidir. Ticaret yapılırken farklı ülkelerin karşılıklı para birimleri karşı karşıya gelen dövizler pariteleri oluşturarak ticaret ortamı meydana gelir. Böylece karşılıklı olan farklı döviz kurlarındaki anlık değişimler para kazandırır. Arz ve talebin karşılanmasıyla yatırım piyasalarında bulunan dövizler belirlenir. Yatırım piyasaları araştırılarak, yatırımcılara sunduğu imkanlar göz önüne alınır ve hangi piyasaya yatırım yapılmak isteneceği belirlenir. Özellikle döviz yatırımı yapacak olan yatırımlar için fiyatların hangi düzeyde değişeceğinin bilgisine sahip olunması gerekir.

Döviz Yatırımı Yapılan Piyasalar

Döviz yatırımı yapılırken alınacak en önemli karar, dövizlerin işlem gördüğü birçok piyasadan birini seçmektir. Bu piyasalar döviz büroları, bankalar, forex ve borsadır. Döviz büroları eskisi kadar popüler olarak kullanılmamaktadır. Döviz işlemleri bankalarda, hesapların güvenli olası, işlemlerin kolaylıkla internet üzerinde yapılabilmesi gibi nedenlerde yatırımcıların en sık tercih ettiği piyasa olmuştur.

One thought on “Döviz Yatırımı Yaparak Para Kazanma

  1. Gökhan Duman

    Merhabalar, güzel bir yazı paylaşımı sağlamışsınız. Hem anlamlı hem kalite ve dahası da akıcılıkla beraber sade olmuş bu fazlasıyla hoşuma gitti. İlerleyen süreçlerde başarılarınızın daha da devamını dilerim.

    İyi günler.

    Reply

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir