Tag Archives: kitap önerileri

En Çok Sevilen 9 Polisiye Roman

Yazar: | Nisan 20, 2017

Birçok insan tarafından sevilen polisiye romanlarının en çok hangilerinin okunduğunu merak ettiniz mi? Aklından Bir Sayı Tut – John Verdon Mektup yoluyla kurbanlarına ulaşıp sonlarının yaklaştığını söyleyen bir seri katil. Tüm kurbanlarını da aynı şekilde öldürüp belli bir düzeni izlemektedir. Aralarından biri dedektif David Gurney’den yardım ister ve gizemli cinayetlerin çözülme çalışmasına başlanır. Olasılıksız –… Read More »

Richard Dawkins’in Yedi Önemli Eseri

Yazar: | Nisan 5, 2017

Richard Dawkins’in toplamda on üç kitabı bulunuyor, Dawkins aynı zamanda evrimsel biyolog ve etologdur. Kitapları birçok ödül almıştır. Bilim dünyasına ve insanlığa, özellikle evrim konusunda çok büyük katkıları olmuştur. Bu denli öneme sahip bir bilim insanının www.richarddawkins.net adlı sitesi 2008 tarihinde trajikomik bir şekilde maalesef Türkiye’de erişime engellenmişti fakat şu an kullanımda. Gen Bencildir (The Selfish… Read More »

Mimarlık Öğrencisiyseniz Okumanız Gereken Kitaplar

Yazar: | Nisan 3, 2017

Mimarlık bölümü öğrencilerinin kesinlikle okuması gerektiği kitaplara bir göz atalım. Bu kitaplarla beraber işinize bakışınızın değişeceğine emin olabilirsiniz. Görünmez Kentler – Italo Calvino Okur, kitabı yaşamalı, kitabı içinde olmalıdır. Kentin içinde dolaşmalı yapıları daha iyi görebilmelidir. Bedensiz Organlar- Slavoj Zizek Kapitalizm eleştirisi ve direnişi yapanın filozof sayılması, aykırı olmak, ve Deleuze’in çağdaş felsefe ile ilişkisi.… Read More »