Gelir Belgesiz Kredi Faiz Oranları

Yazar: | Mart 23, 2017

Gelir belgesi bankanın kredi başvurusunda bulunanlardan istediği bir gelirlerini listeleyen bir belgedir. Ama başvuran kişinin herhangi bir düzenli işi veya geliri yoksa birçok banka reddeder. Bazı bankalar ise belirli faiz oranlarından destek olur.

Gelir Belgesiz Kredi Şartları

Gelir belgesis kredinin şartlarının ilki kredi notudur. Kredi notunun ortalama değerlerde olması gerekmektedir.Eğer ki banka sizden kefil talep ediyorsa kredi notu yüksek olan bir kişiyi kefil göstermeniz daha avantajlı olacaktır.

Bankalara Göre Gelir Belgesiz Kredi Faiz Oranları

Gelir belgesiz kredi veren bankaların ilk sırada geleni TEB. Türkiye Ekonomi Bankası gelir belgesi kredide en düşük faizli kredi veren bankadır. Faiz oranı %1.35’dir. Ayrıca bankada vade 36 aya kadardır. Örneğin 5bin TL çektiğiniz kredinin geri ödemesi yaklaşık 6700 TL oalcaktır. Ayrıca Akbank faiz oranlarında Türkiye Ekonomi Bankasına oldukça yakındır. 2017 Değerlerine göre faiz oranı %1.36’dır. En çok kullanılan ve önde gelen banka olan Ziraat Bankasında ise durum biraz daha farklı. Ziraat bankası diğer bankalar gibi gelir belgesiz kredi sunar fakat faiz oranları %1.39’dur.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir