Geniz Akıntısı Nedir? Belirtileri, Nedenleri, Korunma Yolları ve Tedavisi

Yazar: | Mart 23, 2017

Kimi zaman geçirilen gribal enfeksiyonlar, bazen de burunda oluşan et benzeri yapılar geniz akıntısına sebep olur. Geniz akıntısı olan bireyin sürekli burnu akar, nefes alması güçleşir, ağzı kokmaya adım atar, şu demek oluyor ki yaşam kalitesi düşer. Bu yazıda geniz akıntısının sebeplerini, belirtilerini ve tedavisini öğreneceksiniz. Size verdiğimiz doğal yöntemler yardımıyla, geniz akıntısına çözüm üretebileceksiniz.

Geniz Akıntısının Nedenleri Nelerdir?

Geniz akıntısında en önemli faktör soğuk algınlığıdır.Gribal enfeksiyonlar akıntının artmasına sebep olarak boğaza doğru yol alır.

Kişinin bulunduğu ortam hastalığın meydana gelmesine sebep olur.Sık sık ortam değiştirmek boğaz akıntısını meydana getirir.

Geniz Akıntısının Belirtileri Nelerdir?

Arka arkaya hapşırma, tıksırma ve gribe yakalanma geniz akıntısının temel emareleri arasındadır. Boğazdan devamlı balgam gelmesi, yabancı bir cisim takılmış hissine kapılınması refleks olarak öksürülmesi belirtiler içinde yer alır.

Geniz Akıntısından Korunma Yolları Nelerdir?

Geniz akıntısından kurtulmak için kesinlikle sigara dumanından uzak durulması gerekmektedir.Ayrıca kişi sigara içiyorsa bırakmalı bırakamıyorsa minimuma indirmelidir.Geniz akıntısından kurtulmanın bir diğer yolu da temizliktir.Tuzlu suyu burun yoluyla hafifçe çekmek sonra da normal su ile arındırmak geniz akıntısının arınmasına iyi gelir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir