Hayata Bakış Açınızı Değiştirecek Bir Kitap- Sofie’nin Dünyası

Yazar: | Şubat 15, 2017

Dünyanın değişen düzeni, günlük sıkıntılar ve bazı olaylar psikolojimiz üzerinde olumsuz etkiler bırakıyor. Günümüzde en yaygın sağlık sorunlarının başında gelen psikolojik problem aslında o kadarda hafife alınmamalıdır. Siz farkına varmadan ufak bir problem içinden çıkılmaz hallere dönüşebiliyor. Umutsuzluğa kapıldığımız an öyle bir şey olmalı ki yaşama tekrar sarılmalı ve umudumuzu tekrar kazanmalıyız. Bazen bir kitap size ışık tutarken bazende kaybettiğiniz umudunuzu geri getirebilir.

Sofie’nin Dünyası adlı bu kitap tam böyle kitap. Kitabın yazarı Jostein Gaarder, felsefe öğretmenliği yapan ve gençliğe hitaben yazdığı kitaplarla tanınan biridir. Aslında kitap felsefe tarihini konu edindiğini söyleseler de ben öyle düşünmüyorum. Bu kitap yalnızca felsefe tarihinden ibaret değil. Kitap, başından sonuna kadar her sayfasında ayrı bir bakış açısı kazanmanızı sağlayacaktır. Sofie adından bir genç kızın posta kutusunda “Kimsin” yazılı not bulması ile başlayan roman kaybettiğiniz benliği kazandıracak.

Özellikle son zamanlarda benlik problemleri yaşayanlar varsa bu kitabı mutlaka okumalılar. Felsefe tarihi boyunca sorulan soruların cevabını veren bu kitabı bitirdikten sonra Goethe’nin günübirlik olmayan insan sınıfına girmiş olacaksınız.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir