“İnsan Ancak Yüreğiyle Baktığı Zaman Doğruyu Görebilir”- Küçük Prens

Yazar: | Şubat 22, 2017

İlk baktığınız zaman kitabın kapağı ve içerisinde ki resimler sıradan bir çocuk kitabı görünen kitap, aslında içerisinde birçok şeyi saklıyor. İnsan hangi yaşta okursa okusun bu kitap farklı bir anlam kazanıyor. Dünyada en çok okunan ilk üç kitap arasında yer alan kitabın yazarı Antoine De Saint Exupery, okuyucuya ulaşmayı ve kalbine dokunmayı oldukça başarılı bir şekilde gerçekleştirmiş.

Birkaç sene öncesine kadar değeri çok anlaşılmamış bu kitap sonun hak ettiği değeri görmeye başladı. Hatta kitabın popülerliği sadece kitapla kalmadı, birçok eşyanın üzerine Küçük Prens baskıları yapılarak kullanılmaya başladı. Yazarın sancılı hayatı ve kitabın karakteri de ayrı bir kitap konusu olmaktadır. Yazar Küçük Prensi ölmeden bir yıl önce yayınlatıyor. Ve bu incecik ama dolu dolu olan kitabı yüzlerce sayfadan bu hale getiren yazarın kaleminin ne kadar kuvvetli olduğunu anlatmaya gerek bile duymuyorum.

Kitabın ilk başlarında yer alan resimde ki gibi “fil yutmuş boa yılanı”nı hala görüp göremediğinizi her okuduğunuz da kendinize sormalısınız. Sizlere kendinizin saf yönlerini çıkartacak ve masumiyetinizi kaybettirmeyecek bu kitap mutlaka okunması gereken eserler arasındadır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir