İnternet Hızını Arttırmak

Yazar: | Mart 22, 2017

Hiç Şüphesiz internet artık hayatımızın bir parçası özellike evde ofiste daha doğrusu tüm alanlarda artık vazgeçilmez bir hal aldı.Mutfaktaki buzdolabından çeşmelere, evdeki ışıklardan kapılara kadar artık internet hayatımızın her alanında vazgeçilmez bir yer almış durumda. Fakat ülkemizdeki Adil Kullanım Kotası yüzünden internet hız düşümüne uğruyor ve aşırı derecede bir yavaşlama meydana geliyor.Peki internet hızımızı nasıl arttırırız? Adil kullanım Kotasını nasıl daha geç doldurabiliriz? Bütün bu soruların cevabı bu yazımızda.

Ağ Donanım ve Programlar

İnternetinizin kotasını dolduranlardan ilki programlar ve güncellemeler.Özellikle bilgisayar kullanarak internete girenler için internete bağlı kaldıkça bilgisayar kendini arka planda sürekli olarak güncellemekte ve acayip derecede internet tüketmekte. Bilgisayar ayarlarınızdan otomatik güncellemeyi kapatıp kotanızdan tasarruf edip hemde hızınızı arttırabilirsiniz. Ayrıca diğer bir sebebi ise modem dağıtıcı gibi cihazların sürücülerinin güncel olmaması. Modeminizin sürücüsünün güncel olmasına dikkat edin.Sık sık modem arayüzünüzden internetinizi kaç kişinin kullandığını kontrol edin ve şifrenizi sık sık güncelleyin.Kullanmadığınız saatlerde modeminizin fişini çekin.

Görev Yöneticisi

Görev yöneticisinden en çok hangi programın internet kullandığını sürekli kontrol edin ve eğer açık olmayan bir uygulama internet tüketiyorsa uygulamayı görev yöneticisinden sonlandırın.

Bu yöntemleri uyguladığınız taktirde bağlantınızdaki yükleri hafifletebilir kotanızın daha geç dolmasını sağlayabilir hem de internetinizi bir nebze hızlı kullanabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir