Japonya Seslendi: Füzeden Kurtulmak için 10 Dakikamız Var

Yazar: | Nisan 13, 2017

Son günlerde haberlerde sıkça takip ettiğimiz ve tüm dünyanın gergin bir şekilde takip ettiği Kuzey Kore ve ABD arasındaki sürtüşmeden en çok etkilenecek olan şüphesiz ki Japonya. Jeopolitik konum dolayısıyla Kuzey Kore’den atılan bir füzenin her ne kadar ABD’ye yol alsa da Japonyayı vurma olasılığı riskli bir olasılık. Üstüne üstlük Kuzey Kore Avusturalya’yı nükleer savaş ile tahdit etti.

Japonya Felaketten Nasıl Korunacak

Japonya Hükümeti olası bir füze ateşlemesi durumunda 10 dakikadan daha az bir süreye sahip olacaklarını söyledi. Japonya Başbakanlığı ise vatandaşları ve ülkeyi korumak adına olası tehlike durumunda korunma ve karşılık verme konusunda bir yönerge yayımladı. Ayrıca füze çarptığında bölgedeki yönetimlerin nasıl tdbirler almaları ve nasıl hareket etmeleri gerektiği ile ilgili toplantılar düzenleniyor.

Kuzey Kore’ye çok yakın olan, Japonya Denizi’ndeki Yagamata eyaletinde tatbikatlar yapılmakta ve kısa sürede gerçekleştirme planları yapılmakta. Felaket Yönetim Departmanı’nın ise 24 saat tetikte beklemesi talimat veriliyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir