Online Ödeme Sistemlerine Eğilim Artıyor

Yazar: | Nisan 12, 2017

Yapılan anketler sonucunda son yıllarda insanların online ödeme sistemlerine eğilimlerinin arttığı gözlenmiştir. Online ödeme sistemlerini devletin de desteklemesi ile birlikte özellikle Asya, Avrupa ve Amerika kıtalarında bu sistemlere olan eğilimin arttığı gözlemlenmiştir. Bu kıtalarda yaşayan insanların %20 si yapılan bir ankete göre, yanında nakit para taşımıyor ve bu sistemleri kullanıyor. Bu sistemler, insanların yaşamına kolaylık kattığı için tercih edilmektedir.

Ülkelerin Online Ödeme Sistemlerine Eğilim Oranları

Ipsos tarafından yapılan anketlere göre; Avrupa’daki katılımcıların %34’ü ile Amerika’daki katılımcıların %38i nakit para taşımaktansa bu sistemlerin sağladığı kolaylıktan faydalanacaklarını belirtti. Öte yandan Avrupa’daki insanların % 21’i ve Birleşik Devletlerdeki insanların %34’ü günlük hayatta çok nadir olarak nakit para taşıdıklarını ve kullandıklarını belirmiştir.

Katılımcıların %50’sinden fazlası son 12 ayda, daha önceki aylara göre daha az nakit para kullandıklarını, katılımcıların %78’i ise önümüzdeki 12 ay içerisinde daha az nakit para kullanacaklarını söyleyerek online ödeme sistemlerine olan eğilimdeki artışı gözler önüne sermişlerdir. Türkiye, Romanya, İtalya ve Çek Cumhuriyeti’nde de benzer şekilde bir artış söz konusudur.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir